Eliška Monsportová pro Scent Roche navrhla kolekci flakónů a vonné vázy.

Kateřina mne oslovila s ideou “bezedných “ skleněných lahviček na osobní vůně, které míchá z vzácných přírodních esencí. Kateřině si přála, aby pokaždé, když zákazník parfém vypotřebuje, jej mohl doplnit . Tvorbě dalšího odpadu jsme se chtěly obě vyhnout a tak jsem navrhla flakón, který je možné plnit vůní kolikrát si jen bude zákazník přát. Lze ho pečlivě vyčistit a tak mu nevadí ani změna parfému.
Čistý skleněný tvar doplňuje někdy až extravagantní zátka, která odkazuje na  jméno “ Scent Roche” v překladu vůně skály, přírodní esence a přírodu jako takovou. Flakóny jsou vyráběné ručně a díky tomu je každý kus jedinečný.
Tělo/ lahvička je vyrobena z ručně foukaného skla v Novoborské sklárně.
Zátky vyrábím ze speciálního materiálu připomínající umělý kámen a ručně je pasuji na flakóny.

Vonné vázy navazují na kolekci flakonů pro značku Scent Roche. Tak zvaný difuzér se tak stává objektem, který provoní váš domov čistě přírodními esencemi z dílny Scent Roche. Japonská technika opáleného dřeva vůni absorbuje a stává se tak skvělým vonným nositelem. Dřevo je možné po čase vyměnit, nebo můžete vůně nechat mísit. Produkt je navržen tak, aby sloužil desítky let a nevytvářel zbytečný odpad. Vázy můžeme vnímat jakožto osobní rituální objekt, který má za úkol nadnést a pročistit atmosféro daného prostoru.

Více o Elišce Mosportové naleznete zde https://monsportova.com/